Светлана и Самир
Світлана і Самір
24.06.2018
Ирина и Джон

Ирина и Джон - MEGALOVE

Ні для кого не секрет, що все більше і більше норвезьких чоловіків, обираючи супутниць життя, віддають перевагу українкам, які, без сумніву, дадуть фору багатьом норвезьким жінкам в силу своєї внутрішньої і зовнішньої краси, шанобливого ставлення до ролі чоловіка в сім’ї, відданості і чуйності . Про чудові якості наших жінок можна складати легенди, і я з задоволенням присвятила б цьому цілу статтю, але так як про Норвегію та менталітет її жителів відомо не так вже й багато, пропоную зараз звернути ваші погляди саме в цьому напрямку.

Перше, що змушує серце битися в шаленому ритмі, коли ви опиняєтеся в Норвегії – це казкова, навіть неправдоподібна краса природи навколо. Ландшафт настільки різноманітний, що голова йде обертом від великої кількості фіордів, льодовиків, гір, скель, озер і водоспадів. Якби я сама не прожила тут три роки і не побачила чималу частку красот своїми очима, точно засумнівалася б у справжності фото звітів про Норвегію в інтернеті, настільки вони незрівнянні.

Норвежці і природа – поняття нероздільні. Характер норвежців багато в чому визначається ставленням до природи і спорту, особливо взимку. Вони постійно жартують, що народжені з лижами на ногах – настільки міцна їхня дружба з цим видом спорту. Якщо забезпечені люди люблять хвалитися дорогими машинами, то для норвежців справа честі мати кілька пар лиж, одна з яких ну просто зобов’язана бути «ошатною». Часто вартість зимової спортивної екіпіровки може буди близькою до вартості пристойного автомобіля, це не жарт! Так що будьте готові до періодичного спустошення бюджету, з таким спортивним чоловіком! Якщо дати норвежцю можливість вибору між елегантним одягом або одягом з останніх спортивних колекцій, виготовленим за новітніми технологіями, перевага майже завжди віддається другому.

Як показав досвід, прислів’я «Зустрічають по одягу, проводжають по розуму» тут неактуальна – ваш зовнішній вигляд нікого не цікавить, на першому і другому плані завжди ваша особистість. Одяг та стиль другорядні, навіть малозначні, що не може не дивувати наших землячок. Я багато разів чула як норвезькі чоловіки скаржаться на своїх слов’янських дружин, які кожен день хочуть красуватися в чомусь елегантному, жіночому, не кажучи вже про обов’язкові макіяж та зачіску. Ну не вкладаються в картині світу норвежця наші звички і бажання виглядати краще за всіх. Передаємо привіт чудовим норвезьким жінкам, які мало знають про те, що означає стежити за собою і створювати свій неповторний стиль. Зате вони завзяті феміністки і не втомлюються боротися за свої права, які і так обмежують чоловіків зі всієї Норвегії! 🙂

Також, в зимову пору року рекомендую запастися паперовими хусточками, щоб витирати сльози сентиментальної гордості вашого норвезького улюбленого за численні перемоги норвежців на зимових олімпіадах. Так, так, я бачила чимало пролитих чоловічих сліз радості за досягнення олімпійських чемпіонів. Це, мабуть, один з небагатьох випадків, коли демонстрація емоцій захоплення вітається. Так що не відходьте далеко від улюблених під час трансляцій зимової Олімпіади! Розділіть радість перемог з ними, вони оцінять вашу турботу. Хоча, попереджаю відразу, що змагання транслюються тижнями, так що відтягнути чоловіка від телевізора буде трохи проблематично. Хто попереджений – той озброєний! 😉

Ще одна особливість, пов’язана з трепетним ставленням норвежців до природи – це обов’язкові вікенди з сім’єю і улюбленими на природі або в парках, навіть в умовах жахливої ​​негоди. Як свідчить улюблене норвезьке прислів’я, “У природи немає поганої погоди”. Але парки тут не прості, а досить дикі і необжиті. Так що, якщо одного разу отримаєте запрошення на романтичну прогулянку в парку, навіть не думайте вбиратися у сукні або взуття на підборах. Прогулянка пройде на стежках з гравію, калюжах, ямах. Будьте готові дертися по кам’янистій місцевості в оточенні лісів і озер. Я знаю не одну слов’янську дівчину, яка свого часу потрапила в халепу з вибором туалету на такі прогулянки. Норвежці – вони такі норвежці. 🙂 Найбільшим кайфом для норвежців є інтенсивний, іноді багатогодинний підйом на гору до кривавого поту, на вершині якої прийнято розпивати принесене з собою какао і спечені вдома вафлі (незрівнянно смачні) і мовчки насолоджуватися панорамою, що відкриваєтсья перед вами, думаючи про щось щось глибоке. Ніде не відчувають вони такого єднання з собою, як на лоні природи.

Норвежський чоловік

Друге, на що звертаєш увагу в Норвегії, – це замкнутість, відстороненість і емоційна скутість її жителів (через історичні і кліматичні умови). Під час першого знайомства з норвежцем, може здатися, що вас облили крижаною водою,  настільки вони скупі на емоції під час зустрічі. Не варто нервувати і шукати причину в собі. Тут не прийнято демонструвати емоції на публіці або говорити занадто багато, особливо спілкуючись з іноземцями. Норвежці – це нація завзятих інтровертів і запеклих індивідуалістів, для яких немає нічого ціннішого за збереження кордонів особистого простору. Тому наш традиційний підхід до спілкування з посмішкою, гумором, яскравою мімікою, жестикуляцією і морем чарівності сприймається ними як загроза їх індивідуальності та особистому простору. Вони ще не знають нас, а ми так красномовно себе проявляємо! Так що спокій, стриманість, ввічливість і скромність – ваші кращі друзі в пошуку друзів серед норвежців. Дайте їм шанс розслабитися у вашій компанії і навчитися довіряти вам (навіть якщо це займе кілька років), і ви отримаєте вірних і чесних друзів на все життя. Вони вміють бути по-справжньому відданими.

Те ж стосується перших побачень в Україні – не дайте першому враженню вкрасти шанс у ще не почалися відносин. Під маскою непроникності часто ховається шквал позитивних емоцій і сильні почуття! Час і терпіння- ваш кращий союзник, якщо ви вирішили будувати відносини з норвежцем.

Живучи в Норвегії, розумієш, що це суспільство побудоване на рівності і справедливості. Расизм, сексизм або упереджене ставлення до іноземців не припустимі. За расистський коментар можна граціозно догодити прямо в норвезьку в’язницю. Туди ж відправляться ті, хто не надав першу допомогу людині, якій стало погано на вулиці. Рівень громадянської свідомості високий. Я не зустрічала норвежців, які відмовляться вам допомогти чи підказати щось, якщо до них звернутися за допомогою, скоріше навпаки – зроблять це з величезним задоволенням.

Навіть в нічний час відчуваєш себе в цілковитій безпеці на вулицях міста (не стосується Осло, в якому рівень криміналітету досить високий за рахунок постійно зростаючих там гетто). Навіть гаражі завжди стоять відкриті, бо навіщо щось охороняти, якщо рівень злочинності один з найнижчих в світі. Якщо ви ненароком загубилися в малознайому місті, можна спокійно звернутися за допомогою до поліцейських, які не тільки підкажуть напрямок, але і з радістю відвезуть вас туди, куди ви спочатку направлялися. Їм все одно більше нічим зайнятися)

Ще однією відмітна рисою цієї прекрасної скандинавської країни є моторошне рівноправ’я статей і емансиповані суспільство, яке одним з перших в світі надало жінці право голосу, освіти і вибору професії. Татка з дитячими колясками на вулицях, які прибирають будинки, які готують вечерю, що займаються пранням і навіть іноді в’язанням – видовище звичне. Я називаю норвезьких чоловіків універсальними солдатами, тому що ніяка робота по дому не лякає їх і не кидає в стан паніки. Чи можемо подякувати норвезьких жінок за підготовлений грунт) Річний оплачувану декретну відпустку надається як мамам, так і татам на рівних правах. Нікого вже не дивує новоспечений татусь, старанно змінює підгузники будинку в той час, як мама займається кар’єрою по 8 годин на добу і більше. Пари давно навчилися про все домовлятися.

Не повинно викликати здивування і велика кількість жінок в світі суто «чоловічих» професій. Жінки займають посади директорів компаній, президентів профспілок, сантехніків, будівельників, укладальників асфальту та інше. Чоловіки ж все більше вибирають професії медбратом, покоївок, дизайнерів інтер’єру, пекарів і тп. Як бачите, в Норвегії можливо і вітається все, аби вашій душі було затишно.

Який він – норвезький чоловік? Що стосується спілкування з норвежцями в домашній обстановці і походів в гості, то вас може неприємно здивувати той факт, що часто їжу і алкоголь часто приносять з собою на прохання господарів. Королівські фуршети і столи, що ломляться від великої кількості страв, так звичні для нас, тут не вітаються. Коли їм розповідають про наших традиціях приготування 12 страв на Різдво або звичайному застілля з їжею в три яруси в силу широкої слов’янської душі, це викликає у них невимовний жах і нерозуміння. Тому запасіться терпінням і достатнім запасом провіанту, інакше ризикуєте залишитися голодними до кінця вечора. Те ж стосується вечірок – кожен приносить свій алкоголь. Максимум, що може завітати господар вечірки з панського плеча, – це чіпси або горішки з соком.

Їжа дуже дорога, як і всі в Норвегії (рівень цін приблизно на 60% вище, ніж в країнах Євросоюзу), тому багато норвежців рятуються регулярними «нальотами» на магазини сусідній Швеції, де все набагато дешевше, за що здобули приблизно таку ж репутацію, як і німці влітку в Норвегії. Для тих, хто не в курсі – німці давненько звикли до лову риби в Норвегії і вивезення декількох десятках кілограм улову прямо в Німеччину багато разів за сезон. З недавніх пір їх почали зупиняти і перевіряти на кордоні, забороняючи вивіз такої кількості риби. Ще одним таємним фетишем німців в Норвегії виявилося .. злодійство дорожніх знаків із зображенням оленів, які попереджають водіїв про можливу перетині трас оленями. феномен такої