16 Березня, 2023

Ультиматуми в стосунках. Так чи ні?

eye icon 25
image

Ультиматуми в стосунках. Так чи ні?

Фраза: “Якщо до такого-то числа ми не будемо заручені, ми розлучаємося!”, безумовно, може працювати. Але дійсно варто так підводити свої стосунки до шлюбу?

У минулому році Ані (це не її справжнє ім’я) зробив пропозицію Джон, з яким вони зустрічалися понад рік. Причиною пропозиції став ультиматум. Джона збентежило, Аня посміхалась під час розмови про шлюб і дітей і він не розумів, куди рухаються їхні стосунки.

За день до поїздки до Праги, яку вони планували останні кілька місяців, Джон сказав Ані, що у неї є вибір: або вийти за нього, або розірвати стосунки і більше ніколи не контактувати. Аня попросила дати їй час на роздуми. Вона не образилась на те, що ця пропозиція не була такою романтичною, як у кіно, а скоріше засмутилась, що виявляється в практично безвихідній ситуації, і незважаючи на свою точку зору щодо шлюбу (Аня вважала, що печатка – це формальність і вона не потрібна), їй доведеться погодитися на весілля, щоб не втратити коханого.

Чи варто говорити про те, що після цього їм довелося багато працювати над своїми стосунками, але все стало на свої місця.

Так чому життєві обставини приводять людей до подібних ультиматумів? Деякі люди просто розчаровуються через те, що їхні стосунки не розвиваються і не рухаються з мертвої точки, і тому вир

шують, що ультиматум – єдиний вихід (Спойлер: “Це неправда”). Багато хто просто не має достатньо комунікативних навичок, щоб довести свою точку зору.

“Зазвичай ультиматуми не призводять до нічого хорошого, але кожен випадок унікальний”, – каже сімейний психолог Саманта Родман.

Ми звернулися до фахівців з сімейних стосунків з проханням допомогти з’ясувати, чому люди ставлять ультиматуми, щоб врятувати стосунки, і як можна вирішити проблему без них.

Відчуття безвихідності та нездатність побудувати діалог з партнером – дві основні причини таких помилок, як ультиматуми.

Як бути? Все банально і просто: необхідно поділитися зі своїм партнером своїми планами та бажаннями. “Я хотіла б до 30 років бути одруженою і вже народити першу дитину, а ти як вважаєш?”. Дізнайтеся у свого партнера, які у нього погляди на життя, щоб перевірити, чи співпадають вони з вашими. Вислухайте його і зробіть висновки, чи варто чекати або потрібно рухатися далі, але вже окремо.

Психолог Дж. Хаус каже, що найпростішим способом є пряме запитання. “Я хотіла б одружитися, як тобі ця ідея?”. Після відповіді ви робите висновки. Не варто занадто довго чекати.

Спільне майбутнє – це дуже важлива тема, її треба обов’язково час від часу піднімати, цікавитися думками одне одного. Так само спільні різноманітні проведені час можуть допомогти згуртувати ваші стосунки, розвинути їх і спрямувати до шлюбу. Не обмежуйте спільні “посиденьки” чотирма стінами. Ходіть у кіно, кафе, на пікніки, але головне – не забувайте спілкуватися. Не мовчіть, якщо щось вас турбує.